جزییات اخبار

image

پرداخت مقرری بیمه بیکاری کرونا به ۶۷۰ هزار نفر در کشور

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان مسعود بابایی در جلسه پیگیری مشکلات شرکت عظیم خودرو و کارخانه سیلیکون متال شهرستان بروجرد که در دفتر مقصودی نماینده مجلس شورای اسلامی برگزار شده بود اظهار کرد : تبعات ناشی از کرونا در حوزه کسب و کار خسارت هایی را وارد کرد که با شیوع بیماری در کشور ۷۳۰ هزار نفر از بیمه شدگان شغل خود را از دست دادند.
وی اضافه کرد: از این تعداد ۶۷۰ هزار نفر مقرری دریافت کردند و ۶۲ هزار نفر با ۹۲ میلیارد تومان هنوز موفق به دریافت تسهیلات نشده اند که می طلبد پرداخت این تسهیلات تسریع شود.
بابایی اظهار کرد: از ابتدای خرداد ماه  ۲۲۰ هزار نفر به دلیل کرونا بیکار شدند که ۱۱۰ هزار نفر مقرری دریافت کرده و در مجموع ۱۶۰ هزار نفر تعیین تکلیف شدند.
وی بیان کرد: ۱۱۴ هزار نفر با درخواست هایشان موافقت نشده که برای رفع نقص ارجاع داده شدند.
مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به واحدهای مشکل دار تولیدی در کشور اضافه کرد: تا پایان آذر ماه یکهزار و ۲۱ واحد تولیدی مشکل دار با ۱۱۳ هزار و ۹۹۰ کارگر در کشور شناسایی شدند .
بابایی اظهارکرد: در لرستان ۳۲ واحد تولیدی مشکل دارند و ۲ واحد بحرانی شناسایی شد، که پیگیری ها برای رفع مشکل این واحدها در دستور کار قرار گرفته است.د.
مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی  اضافه کرد: شرکت سیلیکون متال یکی از شرکت های ویژه است و با توجه به درصد خلوص سیلیسی که دارد و این پتانسیل در شهرستان است، پیگیری هایی صورت گرفته که تاکنون ۹۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری صورت گرفته ولی الان ضرورت تزریق ۲۰۰ میلیارد بابت سرمایه ثابت و برای راه اندازی فاز اول نیاز است که با اعلام شرکت و تعیین بانک عامل در سطح ملی پیگیری می کنیم.

خبر مرتبط یافت نشد

0 نظر:

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *