• 1403/03/23
 • ارسال شده توسط: همراه حساب
 • بخش: مقالات

در این قسمت از مقاله همراه حساب قصد داریم در مورد اصلی ترین تکنیک های فروش موفق بحث کنیم، جهت مشاهده مطالب با ما همراه باشید.

10 تکنیک مهم فروش موفق

راهنمای مطالعه


مقدمه

انجام دادن هر کاری تکنیک ها و روش های خاص خود را دارد. استفاده از تکنیک در هر زمینه ای ما را به موفقیت نزدیکتر می کند ، با دقت در زندگی شخصیت های موفق به این نکته نیز پی می بریم ، به همین منظور قصد داریم تا با تکنیک های فروش آشنا شویم .درست است که فروش به عنوان یک فیلد کاری شناخته شده است ، ولی نوعی هنر هم به حساب می آید .

پس با این حساب برای اینکه در زمینه فروش عملکرد مثبتی داشته باشیم لازم است مهارت ارتباط با مشتری و تکنیک های فروش را به خوبی یاد بگیریم. در این مقاله از تیم همراه حساب در تلاشیم به چند مورد از این نکات مهم اشاره کنیم و امیدواریم برای شما همراه حسابی عزیز مفید واقع گردیم.

 

تکنیک ها

در زیر به چند مورد از تکنیک های رسیدن به فروش موفق اشاره می کنیم:

 1. به مشتری خود احترام بگذارید.

احترام به مشتری پایه ی هر کسب و کاری است و این باعث ایجاد حس اعتماد و علاقه مندی به شما می شود. همه دوست دارند که به آنها احترام گذاشته شود. این انتظار وقتی در جایگاه مشتری هستید بسیار بیشتر می شود .در برقراری ارتباط و گفتگو با نهایت ادب و حتی بیشتر از حد انتظار مشتری به او احترام گذاشته شود. در این صورت است که مشتریان را می توان راضی و خوشنود کرد و وفاداری مشتری شکل می گیرد

 1. در مشتریان و مصرف کنندگان خود احساس نیاز ایجاد کنید.

نیاز مشتری همان چیزی است که او را پیش شما آورده بابد به مشتری نشان دهید آن محصول چطور می تواند نیازش را برطرف کند. همچنین باید کاری کنید که مشتری ها یک مقدار احساس اضطراب و نگرانی داشته باشند و به دنبال برطرف کردن آن باشند.

 1. به خدمات و کالایی که ارائه میکنید ایمان داشته باشید.

این بدان معناست که شما باید به آنچه انجام می‌دهید ایمان داشته باشید تا بتوانید با اشتیاق، اخلاق و تأثیرگذاری خود، کالا یا خدماتتان را بفروشید. وقتی ایمان دارید میتوانید با قدرت و محکم سخن بگویید و حس اعتماد به مشتری القا کنید.

 1. از مشتری شناخت داشته باشید.

اطلاعات مشتریان گنج هر فروشنده ای است. شما باید از مشتری خود شناخت داشته باشید تا بتوانید در جلسه مذاکره کنترل مسیر گفتگو را به دست بگیرید. اطاعات شامل: نام و نام خانوادگی ، شماره تلفن ،منطقه ،متوسط خرید در سال و هر آن چیزی که به فروش شما کمک میکند.

 1. قاطع صحبت کنید
 • بلند و رسا و با تن صدای مناسب صحبت کنید.
 • حروف آخر کلمات را با رسایی بیشتر ادا کنید
 • نگاه خود را پیوسته از چشم راست به چپ و پیشانی فرد تغییر دهید.

 

با همراهی ما، می‌توانید مهارت‌های لازم برای یک حسابدار حرفه‌ای را کسب کرده و به کارآفرینی موفقیت آمیز خود را شروع کنید. به دوره‌های آموزش همراه حساب بپیوندید و از فرصت‌های شغلی در حوزه حسابداری بهره‌مند شوید!

 

 1. رابطه قوی و پایدار با مشتریان ایجاد کنید

اگر هنر برقراری ارتباط موثر را بلد باشید، می‌توانید فروشنده‌ی خوبی شوید، وگرنه کارتان سخت می‌شود. مردم بیشتر از کسی که به او اعتماد دارند و با او احساس راحتی می‌کنند، خرید می‌کنند.

به این هم دقت کنید که مشتری نباید احساس کند رابطه شما با او صرفا منفعت‌طلبانه و بر اساس نیازها و منافع خودتان است.

 1. احساس فوریت ایجاد کنید.

یکی دیگر از موثرترین و بهترین تکنیک‌ها، ایجاد حس فوریت است. با برجسته کردن و تاکید بر پیشنهادات حساس به زمان، تخفیف‌های با زمان محدود یا معاملات انحصاری، احساس فوریت را در مشتریان احتمالی خود ایجاد کنید. در واقع با القاءترس از دست دادن ، مشتریان خود را تشویق می‌کنید تا سریع‌تر تصمیم‌گیری کنند و می‌توانید احتمال به تعویق انداختن معامله را کاهش دهید.

 1. با اعتراضات برخورد درستی داشته باشید

اعتراض بخشی طبیعی از فرآیند فروش است. تكنيك هاي فروش می‌گوید اگر هیچ اعتراض و انتقادی نشنوید، اتفاقا می‌تواند به این معنی باشد که مورد توجه مشتریان نبوده‌اید و چندان دیده نشده‌اید. به جای اجتناب از آن‌ها، مخالفت‌ها را به‌عنوان فرصتی برای نشان دادن تخصص و مهارت‌های خود و رفع نگرانی‌ها در نظر بگیرید.

 1. تاثیر شبکه‌سازی و ایجاد روابط را در فروش جدی بگیرید

فروش فراتر از معاملات است. شما برای این که بتوانید فروش خوبی داشته باشید، لازم است که روابط پایداری ایجاد کنید، بدانید شبکه سازی چیست و حتما به فکر شبکه‌سازی باشید. برای گسترش ارتباطات حرفه‌ای خود، چه به صورت آنلاین و چه آفلاین، حتما برای شبکه‌سازی وقت بگذارید. هر چه افراد بیشتری را بشناسید و روابط قوی‌تری ایجاد کنید

 1. از رقبا بد گویی نکنید.

اگر می‌خواهید مشتری را به کسب‌وکار خود جذب کنید، از مزایا و منافعی که برای او خواهید داشت بگویید، پشت سر رقبای خود حرف نزنید. وقتی درباره رقبا و شرکت‌های دیگر بدگویی می‌کنید، ناخودآگاه در ذهن مشتریان خود تاثیر منفی می‌گذارید و حتی ممکن است آن‌ها چیزهای بدی که می‌گویید را به کسب‌وکار خود شما نسبت بدهند.

جمع بندی

همانطور که میدانید فروش هر مجموعه از مهم ترین بخش های آن کسب و کار به شمار میرود و در بازار کار رقابتی امروز برای اینکه مشتری های خود را از دست ندهیم باید برخورد حرفه ای و مهارت های بازاریابی را فرا گرفته باشیم. همچنین به یاد داشته باشید فروش پایان راه نیست ، آغاز یک تعهد است.

سایت آموزشی همراه حساب با ارائه دوره‌های آموزشی تخصصی و جذاب، به شما کمک می‌کند تا اصول و مبانی حسابداری را به روشی ساده و قابل‌فهم فراگیرید. این سایت با ارائه ویدیوهای آموزشی حسابداری، تمرین‌های عملی و مطالب تخصصی، به شما این امکان را می‌دهد که مهارت‌های لازم برای تبدیل شدن به یک حسابدار موفق را به دست آورید. با عضویت در سایت آموزشی همراه حساب، به راحتی می‌توانید مسیر موفقیت و شغلی پرارزش حسابداری را آغاز کنید.